Aktualności #16

12.11.2018

Jak szybko ten czas przeleciał… człowiek na chwilę się obróci i… PACH, dziesięć miesięcy minęło.

Mieszkanie 1 : Salon

Tak wiec moi mili najwięcej kłopotu sprawiła mi sama strona, która straciła swoją „skórkę” po migracji na inny serwer. W końcu poprosiłem mojego przyjaciele o zerknięcie na kod strony… i tak udało się doprowadzić wygląd witryny do stanu wyjściowego.

Mieszkanie 1 : Salon

Ma się rozumieć, że przez ten czas nie próżnowałem, tak więc powstało parę dobrych wizualizacji wnętrz. W tym konkretnym przypadku znalazła się już gotowa kanapa, krzesełka, lampa i hokery; plus resztę wnętrza wymodelowana przeze mnie. Wiem że można by dodać jeszcze parę rzeczy, aby całość była atrakcyjniejsza, ale do tego projektu taki pozom wystarczył.

Mieszkanie 1 : Widok z góry

Na widoku z góry widać, iż w pomieszczeniu po prawej oraz w dolnym rogu jest pusto, a to za sprawą tego, że tymi miejscami się nie zajmowałem. Ale jeśli już chcecie wiedzieć: w pomieszczeniu jest łazienka, a w rogu budynku schody na piętro i wejście do mieszkania. Oczywiście gdyby to było zrobione na potrzeby jakiegoś developera, to oczywiście schody i wyposażenie łazienki też bym wymodelował.

Mieszkanie 2 : Salon

Pewnie przy tym przekładzie myślicie sobie: tu jest dużo rzeczy ogólnikowo pokazane: np kanapa, czy kształt szafki pod blatem, bez wyraźnych podziałów na szuflady. Tak się składa, że w tym przypadku nie było to potrzebne, gdyż ułożenie zarówno szafek, jak i ostateczna kanapa były ciągle zmieniane, i bardziej chodziło o koncepcje niż wdawanie się w szczegóły, a zmian troszkę było… może z tuzin.

Mieszkanie 2 : Kuchnia

To samo dotyczyło się kuchni. Już nawet nie pamiętam, ile było wersji, ale tak sobie można policzyć, jeśli weżniemy pod uwagę większość zmian, polegających na: zmianie kolorystyki – od białej, po szarą, czarną; zmiany ułożenia szafek; zmian w przeszkleniu frontów; wykończenia frontów; różne typy klamek; kafelków na tylnej ścianie; czy choćby różne typy komina nad piekarnikiem.

Mieszkanie 3 : Kuchnia

Tak więc w większości tego co robiłem, nie było potrzeby siedzenia w Photoshopie i dorabianiu jakiś odbić, lub innych efektów, czy też rzeźbienia w 3ds Maxie. Gdyż do stworzenia koncepcji i możliwości szybkich zmian ( jak również w miarę szybko się liczących wizek) wystarczał taki, a nie inny poziom wizualizacji. Wiem ze to nie jest bliskie Fotorealizmowi, ale swoje zadanie spełniało i jak widać też to źle nie wygląda.

Taca Kelnerska

Na koniec coś z zupełnie innej beczki, a mianowicie: Taca Kelnerska, czyli coś co robiłem w zeszłym roku. Naturalnie aby nie zdradzać etykiet firm dla których to było robione, wstawiłem logo M-Tron`ów 🙂

Trzymajcie się ciepło
Mavis Ordos

Poprzednia Aktualność

Dodaj komentarz