USS Orion Pax

24.06.2016

Dziś przedstawiam Wam, kolejny model wyciągnięty z Lamusa ( 11.07.2011):

Orion_Pax_001

USS Orion Pax – widok na przód statku

Okręt powstał specjalnie do Filmiku „Projekt Orion Pax.Tak, jak to opisywałem ze względu na ograniczenie czasowe, nie mogłem poświęcić tyle czasu na modelowanie ile pierwotnie chciałem.
Nie obwijając w bawełnę, statek jest niedorobiony.
Jeśli chodzi o prezentowane wizualizacje, to pochodzą one zasadniczo z filmu… z pewnymi korektami. Otóż, dodałem parę źródeł światła, aby model lepiej się prezentował, jak i zmieniłem proporcję kadru z 4:3 na 16:9.  Jak pewnie możecie się domyślić fotka jest renderowana w skyline, z dodatkiem okluzji. Zdjęć nie wrzucam do Galerii 3D, gdyż… są to słabe zdjęcia, i wymagają dużo pracy, aby mógł spotkać ich taki zaszczyt…

Orion_Pax_002

USS Orion Pax – widok na tył statku

Czas na parę sów o samym modelu.
Statek ma wymiary : 300m długości, 85m szerokonosi i 42m wysokości.  Został on wyprodukowany po Wojnie Romulańskiej, jako statek desantowy przeznaczony do transportu oddziałów specjalnych jak i czołgów.
Smukły kształt pozwala lepiej przedostać się przez nieprzyjazne otoczenie, oraz pomaga w lądowaniu na powierzchniach planet. Dodatkowym atutem są ruchome pylony gondoli, dzięki czemu lądowanie staje się jeszcze łatwiejsze.
Statek jest dość szybki, przynajmniej na krótkich dystansach. Cztery gondole WORP, mają również wydźwięk taktyczny, ponieważ, statek może poruszać się z prędkością nad świetlną, przy dwóch działających gondolach.
Okręt ma bardzo zwartą budowę i podobnie jak Aeroschuttle może lądować na Planetach o bardzo nieprzyjaznych atmosferach . Dół okrętu został wzmocniony płytami ablacyjnymi, dzięki czemu ostrzał naziemny podczas lądowania nie stanowi dla niego problemu.
Jak widać na rysunku statek wyposażony jest w cztery wyrzutnie torped. Są też Działa Phaser`owe, ale nie zostały wymodelowane 🙁
Jak pewnie zauważyliście z przodu znajduje się również właz do hangaru. Podobne Luki miały znaleźć się po bokach okrętu, ale nie zostały one wymodelowane… podobnie jak okna, RCSy i inne rzeczy typowe dla okrętów Federacji.
Dla ciekawskich dodam jeszcze, że wg. mojej koncepcji, statki oficjalnie zostały wypisane ze służby, jednak nieoficjalnie, zostały wyremontowane i co jakiś czas przechodzą kompletny remont, aby dostosować je do aktualnych standardów. Działają nieoficjalnie. Flota przewiduje użycie ich w razie potrzeby przejęcia kontroli nad jakąś Planetą. W między czasie służą bardziej do przeprowadzania tajnych operacji.
Dlaczego parę razy użyłem liczby mnogiej ? Ponieważ powstały takie trzy okręty, różniące się wielkościami. Omawiany USS Orion Pax jest średniej wielkości. Różne wielkości wzięły się z potrzeby przetestowania kilku konfiguracji, a że statki nie weszły do produkcji masowej ( bo nie było takiej potrzeby ), to zostały te trzy prototypy.

Dodaj komentarz