Aktualności #7

29.05.2016

Witajcie,
Dziś tak pokrótce wspomnę, że od pewnego czasu dostępna jest już nowa wersja programu 3ds Max 2017, w związku z tym w bliższej przyszłości mam zamiar sprawdzić jego działanie. Dlaczego w najbliższej przyszłości a nie od razu ? Powód jest prosty: czekam na Serwis Packa, który usprawni pewne niedoróbki, które notorycznie zdarzają się w każdej nowej odsłonie 🙂
A tym czasem mam do pokazania mały zestaw:

Aktualnosci2016_001

Zestaw: Lada, Siedzisko i Donica

Tworząc ten zestaw miałem na względzie stworzenie elementów wielorazowego użytku, które będzie można wykorzystać na różnego rodzaju wystawach.
Tak więc mamy Ladę informacyjną, która posiada półkę na ulotki. Siedzisko, na którym można przycupnąć, oraz donice, która służy jako element dekoracyjny.

Aktualnosci2016_002

Zestaw: Lada, Siedzisko i Donica – Zbliżenie

Całość można polakierować na dowolny kolor, a listewki są wymienne, tak że mogą przybrać dowolny kolor i fakturę drewna; można je również polakierować na dowolny kolor.

Aktualnosci2016_003

Donica – Zbliżenie

Dość o funkcjonalności, teram parę słów dlaczego w ogóle takie coś wymodelowałem. Po pierwsze chciałem sprawdzić się w tworzeniu niewielkich roślin,
tu mam na myśli mam bardzo detaliczny model jak i przygotowanie tekstury. Na koniec chodziło o odpowiednie naświetlenie całej sceny, dzięki czemu można było oddać wszystkie detale.
To samo dotyczyło drewna; jak widzicie na powyższym rysunku refleksy świetlne powstają tylko w określonych miejscach, tj. słoje nie odbijają światła w ogóle.

 

Aktualnosci2016_004

Lada – Zbliżenie

Szkło również podlegało zakresowi moich testów. W efekcie wyszedł blat o dużej intensywności koloru niebieskiego. Zdaję sobie sprawę że to za dużo, ale jakoś ten efekt moim zdaniem też jest warty pokazania.
Dodatkowym wyzwaniem ( a może pogłębieniem praktyki ?) przy tworzeniu tych przedmiotów, było zastosowanie modyfikatora Turbosmooth, dzięki czemu wszystkie narożniki są gładkie.

Być może poświęcony czas na stożenie tych przedmiotów może Wam się wydawać marnotrawstwem energii… przecież mogłem w tym samym czasie wykonać coś fajniejszego.
Z jednej strony macie rację, z drugiej strony tak jak mówiłem chciałem przetestować parę nowych rzeczy i ustawień. To że efekt końcowy zmaterializował się w formie tego zestawu, to tylko efekt uboczny, który moim zdaniem jest bardziej atrakcyjny dla oka, niż gdybym pokazał zwykły kwadrat 🙂

Do następnego razu.

 

Poprzednia Aktualność

Dodaj komentarz