Kal-El Class Spaceship – Tylne silniki manewrowe

31.10.2016

Witajcie,
czas na aktualizację zmagań ze statkiem klasy Kal-El. Jak możecie się przekonać na załączonych obrazkach wymodelowałem tylne silniki manewrowe.

k_spaceship005

Kal-El Class Spaceship – widok ogólny

Obecnie jestem w trakcie zastanawiania się co zrobić z łącznikami. Następne w kolejności będą przednie silniki manewrowe,  kabina pilota, oraz nóżki do lądowania. Główny kadłub pójdzie na sam koniec.
Wracając do nowych silników: są one wielkości 60% głównego silnika. Mogą się obracać 360 stopni w pionie i mogą skręcać się na boki. Połączenie obrotu obu osi powinno statkowi zapewnić wystarczającą zwrotność.

k_spaceship006

Tylny silnik manewrowy – widok z przodu

Postanowiłem lekko zróżnicować kolorystykę, dodając jasno szary kolor.
Trzy panele na czubku silnika, służą jako klapy doprowadzające powietrze. Dzięki temu statek będzie mógł poruszać się w atmosferze. Na zdjęciu klapy są zamknięte; wersję otwartą przedstawię innym razem.

k_spaceship007

Tylny silnik manewrowy – widok z tył

Związku z tym, iż cały silnik się obraca, nie było potrzeby montowania dodatkowych ruchomych klap, służących do kierowania wektorem spalin. I tu jak możecie zauważyć, większość dyszy została zapożyczona z głównego silnika. No ale nie ma się co dziwić, gdyż silniki pomocnicze są mniejszą kopią silnika głównego.
Na widoku z tył widoczny jest również obrotowy przegub.
Jeśli uważacie, ze ta część jest zbyt detaliczna, w porównaniu z kadłubem, to się nie martwcie, całość będzie utrzymana w takiej stylistyce.

Starsza odsłona projektu

 

Dodaj komentarz