Aktualności #9

30.11.2016

Witajcie,
dziś tak pokrótce opiszę co ostatnio udało mi się zrobić 🙂

budynek_001

Budynek -widok ogólny

Jak sami widzicie, wprawiam się w tworzeniu elewacji budynków. Na przedstawionym przykładzie prezentuje się mały budynek handlowy, na trzy sklepy z parkingiem. Nie zabrakło samochodów i ludzików generowanych przez 3D Maxa. Parę standardowych drzew oraz trawa.

 

budynek_003

Budynek – szczegół 1

Pierwotne zdjęcie miało rozdzielczość 4960 x 2000 pikseli. Dlatego zamieszczam szczegółowe zdjęcia, które są wycinkami oryginału. Fasada budynku nie jest zbyt skomplikowana, nadmienię, że każdy panel jest osobnym blokiem. Większość budynku została stworzona przez kopiowanie. To samo dotyczy się daszku. W końcu modułowe budownictwo jest tańsze 🙂 .

budynek_002

Budynek – szczegół 2

Naturalnie otoczenie też uzyskało swoją jakość. Tak wiec trawa składa się z setek kłębków trawy. Chodnik to już głównie dzieło tekstur. Nie rozwodząc się zbyt długo – cieszę się ze mogle wykonać ten projekt, gdyż mogłem przećwiczyć parę nowych poznanych technik. Nie wspominając, ze było to coś innego; taka mała odskocznia od tego czym z reguły się zajmuję.
Z aktualności to nadmienię, iż w ostatnim czasie dokończyłem mapowanie wszystkich elementów działka energetycznego. Efekt możecie podziwiać poniżej:

Hammond_004

Działko – ogólny widok

” Przecież to te same zdjęcie co w ostatnim artykule !”  – jeśli tak brzmiały Wasze słowa to macie absolutnie rację. Tak jak kiedyś pisałem, mapowania nie widać na gotowym rysunku. Będzie to widoczne gdy przygotuje tekstury. Tak więc bądźcie cierpliwi.

I na zakończenie kolejny Sneak Peek pewnego modelu.

przyklad_1_014

osłona

Jeśli macie jakieś przypuszczenia co to jest piszcie w komentarzu.

Do następnego razu
Mavis

Poprzednia Aktualność

Dodaj komentarz