Hammond – lufy

31.01.2016

Troszkę zmian u mnie w ostatnim czasie wystąpiło, ale nie będę tym zanudzał. Fakt jest taki, iż miałem mniej czasu na modelowanie, dlatego wszystko ostatnio się przeciągało.
Niemniej tak oto wygląda rezultat ostatnich moich dokonań:

Hammond_004

Działko – widok z przodu

Jak widać na powyższej ilustracji, lufy działka zostały wymodelowane. Był to dość złożony detal, w skład której wchodzi optyka, jak i mechanizm cofania poszczególnych luf, który będzie spowodowany odrzutem, w czasie strzelania. Jeszcze się nie zdecydowałem czy to będą pociski plazmowe, jonowe…a może jeszcze inne… w każdym bądź razie będzie to szybkostrzelne działko energetyczne. Dodatkowo każda z luf będzie mogła odchylać się, dzięki czemu pociski będą mogły być rozrzucane na większym obszarze. Standardowo całość będzie mogła się obracać w dwóch osiach. Kusi mnie aby zrobić animację, ponieważ to by w bardziej przejrzysty sposób pokazało, o co mi chodziło w przedstawionym opisie. W sumie to by pokazała detale, które się schowały… ok mocno zastanowię się nad animacją.

Hammond_005

Działko – widok z tył

Po wykonaniu ful, doszedłem do wniosku, że bryła korpusu jest miejscami bez wyrazu. Dlatego postanowiłem poprawić parę elementów. Na pierwszy ogień poszły panele boczne do których dodałem wyżłobienia. Ogólnie kształt przypomina znaczek radioaktywności; jednak koło sprawdza się jako uwypuklenie osi pionowego obrotu działka, a przylegające do niego żłobienia fragmentują bryłę. Idąc za ciosem, dodałem podziały na tylnym panelu w kształcie litery „n” oraz do elementu otaczającego u podstawy wieżyczki. Myślę, że dzięki temu, że duże płaskie powierzchnie zostały wizualnie podzielone na mniejsze elementy, całość uzyskała bardziej agresywny i nowoczesny charakter.

Następnie w kolejności mam zamiar dodać tekstury. Będzie to proces dla mnie dość powolny, przez co zabierze mi trochę czasu, a dopiero uzyskany efekt będzie warty publikacji.
Gdy to już nastąpi będę myślał nad łożyskiem, w którym osiądzie te działko… i z pewnością ono zdeterminuje, czym właściwie stanie się projekt Hammond.

Nie wspominałem jeszcze, że pomysł aby wieżyczka była trójlufowa wziął się z mojego poprzedniego projektu, którego jeszcze nie wyciągnąłem z archiwów…

Na koniec chciałem jeszcze dodać, iż postanowiłem wzbogacić same zdjęcia, aby były bardziej atrakcyjne. Stąd zielona ramka i dodana nazwa projektu. Zastanawiam się nad umieszczaniem dat, aby w przyszłości łatwiej było porównywać i kwalifikować obrazki. Z pewnością wielkość, kształt, kolor ramek i napisów będzie się zmieniał. Biorę również możliwość wykonania indywidualnej ramki dla każdego projektu, jak i stworzenie szablonu uniwersalnego.

Starsza odsłona projektu

Dodaj komentarz