Projekt Red

5.09.2014

Projekt Red to robocza nazwa nowego statku kosmicznego, który rozpocząłem modelować

Pierwotna bryła

Pierwotna bryła

Początki jak zawsze bywają trudne, zwłaszcza gdy nie ma się sprecyzowanego ostatecznego wyglądu, więc rozpocząłem od bryły która mniej więcej miała odzwierciedlać kształt i proporcję.

Niestety nie wykonałem zdjęć początkowych etapów, więc kolejne zdjęcie ukazuje już bardziej dopracowany kształt:

Perspektywa: widok boku i przodu

 

Perspektywa: widok boku i tyłu

Widać, że gównie skupiłem się na przodzie, który w większości jest już dopracowany, obecnie zajmuję się bokami. Jak widać na powyższych rysunkach do istniejącej ramy dodaje kolejne bryły, które definiują mi ogólny kształt, a następnie dopracowuje szczegóły.
Jeszcze nie napisałem, że obecnie przedstawiana część statku to silnik. Założenia konstrukcyjne tego projektu są zgodne z uniwersum Star Trek. Dlatego też poszczególne elementy odzwierciedlają wyglądem, konstrukcją jak i działaniem Gondole np. statku Enterprise.
Jak już wspominałem przód jest już skończony i wygląda tak:

Przód Gondoli

We wnętrzu posiada obrotową część – kolektor Bussarda, która będzie zbierała napotkane cząstki. Oraz emitery pola elektromagnetycznego, których celem jest skierowanie owych cząstek do kolektora.

Przekrój Gondoli

W ostatnim czasie zająłem się również dopracowywaniem boków gondoli – gdzie będzie widać wewnętrzną część silnika, w której będą znajdowały się cewki tworzące pole WARP.

Bardziej dopracowane boki

Jak widać, jeszcze muszę popracować nad niektórymi elementami, które obecnie nie prezentują się najlepiej, jak i skończyć tylną część boków, gdzie znajdą się m.in. dysze silniczków RCS.

Projekt Red – Gondola

Jak widać czeka mnie jeszcze dużo pracy, zanim zabiorę się za górę i dół oraz widoczne wnętrze, nie wspominając już o ustawieniu kluczy animacji, bo gondola będzie zawierać ruchome części.
Na koniec jeszcze napiszę, iż w ostatnich pracach musiałem nieco wydłużyć model, ponieważ niektóre przyszłe elementy po prostu się nie mieściły.

Porównanie obu wersji

Czerwonym kolorem oznaczyłem obecny kształt, zaś szarawym wcześniejszy.
O postępie prac będę pisać w kolejnych postach.

Trzymajcie się ciepło
Mavis

Dodaj komentarz