Kal-El Class Spaceship – pierwsza odsłona

23.03.2015

Dziś przedstawiam wam jednoosobowy statek kosmiczny klasy Kal-El

K_Spaceship001

Rzut ogólny

Jak łatwo można się domyślić jest to statek wzorowany na pojeździe którym Supermen (The Animated Series z 1996) przybył na Ziemie.

K_Spaceship002

Projektowany model i oryginalny statek z serialu

Ogólnie rzecz ujmując sylwetka mojego statku będzie bardziej szczuplejsza. Boczne silniki będą umieszczone bliżej kokpitu, po bochach głównego kadłuba. Również za pomocą niebieskiego koloru zaznaczyłem miejsce przednich wypustków – będzie to miejsce na przednie silniczki manewrowe, dzięki czemu cały pojazd uzyska „fizyczność”  tzn. będzie wyposażony w silniczki RCS, dzięki czemu będzie mógł wykonywać różnego typu akrobację, jak i stabilnie lądować.

K_Spaceship003

Kal-El Class Spaceship – widok na przód

 

Jak możecie się domyślić nazwa klasy wzięła się od nazwy pierwszej jednostki tj: „Kal-El”  Jeszcze nie wiem jakie będzie dokładne oznaczenie, ale coś z pewnością wymyślę.
Jak widać na powyższym zdjęciu z korpusu wystaję głowa manekina – w tym miejscu będzie znajdował się szklany kokpit. Cały statek będzie opierał się na technologii znanej z Uniwersum Star Trek, jednak jego konstrukcja będzie zawierała silniki odrzutowe  – taki mały downgrade technologiczny. Naturalnie w obecnej jeszcze pustej niecce przedniej znajdzie się talerz deflektora. Wszelkiego rodzaju nóżki do lądowania czy broń, będzie schowana w kadłubie, który w przyszłości będzie posiadał podziały, przez co będzie wyglądał jakby był zbudowany z kilkunastu płyt.

sdfs

K_Spaceship004

Kal-El Class Spaceship – widok na tył

 

Przyglądając się głównej dyszy silnika, z pewnością przypominacie sobie, że już gdzieś ten element widzieliście… i macie rację. Tworząc ten model rozpocząłem modelowanie od ogólnego kształtu, a następnie pieczołowicie wymodelowałem tylny silnik. Mając ten element postanowiłem zrobić krótką animację jego działania, którą już Wam wcześniej zaprezentowałem i opisałem w tym artykule.

Na ten dzień skupiam się właśnie na trzech projektach – Lądowisku, Projekt Red i statku Kal-El.

2 thoughts on “Kal-El Class Spaceship – pierwsza odsłona

  1. I do agree with all the concepts you’ve presented for your post.
    They’re really convincing and will certainly work. Nonetheless, the
    posts are very brief for newbies. May just you please prolong them a
    bit from next time? Thanks for the post.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *