Kal-El Class Spaceship – pierwsza odsłona

23.03.2015

Dziś przedstawiam wam jednoosobowy statek kosmiczny klasy Kal-El

K_Spaceship001

Rzut ogólny

Jak łatwo można się domyślić jest to statek wzorowany na pojeździe którym Supermen (The Animated Series z 1996) przybył na Ziemie.

K_Spaceship002

Projektowany model i oryginalny statek z serialu

Ogólnie rzecz ujmując sylwetka mojego statku będzie bardziej szczuplejsza. Boczne silniki będą umieszczone bliżej kokpitu, po bochach głównego kadłuba. Również za pomocą niebieskiego koloru zaznaczyłem miejsce przednich wypustków – będzie to miejsce na przednie silniczki manewrowe, dzięki czemu cały pojazd uzyska „fizyczność”  tzn. będzie wyposażony w silniczki RCS, dzięki czemu będzie mógł wykonywać różnego typu akrobację, jak i stabilnie lądować.

K_Spaceship003

Kal-El Class Spaceship – widok na przód

 

Jak możecie się domyślić nazwa klasy wzięła się od nazwy pierwszej jednostki tj: „Kal-El”  Jeszcze nie wiem jakie będzie dokładne oznaczenie, ale coś z pewnością wymyślę.
Jak widać na powyższym zdjęciu z korpusu wystaję głowa manekina – w tym miejscu będzie znajdował się szklany kokpit. Cały statek będzie opierał się na technologii znanej z Uniwersum Star Trek, jednak jego konstrukcja będzie zawierała silniki odrzutowe  – taki mały downgrade technologiczny. Naturalnie w obecnej jeszcze pustej niecce przedniej znajdzie się talerz deflektora. Wszelkiego rodzaju nóżki do lądowania czy broń, będzie schowana w kadłubie, który w przyszłości będzie posiadał podziały, przez co będzie wyglądał jakby był zbudowany z kilkunastu płyt.

sdfs

K_Spaceship004

Kal-El Class Spaceship – widok na tył

 

Przyglądając się głównej dyszy silnika, z pewnością przypominacie sobie, że już gdzieś ten element widzieliście… i macie rację. Tworząc ten model rozpocząłem modelowanie od ogólnego kształtu, a następnie pieczołowicie wymodelowałem tylny silnik. Mając ten element postanowiłem zrobić krótką animację jego działania, którą już Wam wcześniej zaprezentowałem i opisałem w tym artykule.

Na ten dzień skupiam się właśnie na trzech projektach – Lądowisku, Projekt Red i statku Kal-El.

Dodaj komentarz