Animation test 005 Escape Pod

27.12.2016

W tym roku nie zabraknie animacji. Wiem że wygląda to skromnie ale jest to coś co zrobiłem 14.08.2010 roku.

Animację wykonałem tworząc schematy statku klasy Nova – naturalnie z uniwersum Star Trek.
Pamiętam, iż po wykonaniu modeli postanowiłem wykonać parę ujęć pokazujących start kapsuł ze statku. Zamiast ustawiać poszczególne kadry, stworzyłem animacje, która zawierała wszystkie ujęcia.
Niestety filmik nie był wówczas potrzebny, dlatego nigdzie go nie publikowałem. Natomiast teraz z biegiem czasu, spoglądając lekko nostalgicznym wzrokiem, stwierdziłem iż jest to cześć procesu poznawania programu 3ds Max, dlatego postanowiłem tą animację opublikować.
Na koniec napiszę jeszcze, że oryginalnie filmik został wyrenderowałem w rozdzielczości 720 x 480 pikseli. Dopiero dziś wykonałem wersję Full HD – czyli 1920 x 1080 piksele. Cały proces niestety nie zakończył się zmianą parametrów renderingu i naciśnięcia przycisku „start”.  Przez te lata niektóre funkcje programu się zmieniły i minęło przynajmniej pół godziny zanim zorientowałem się jakich zmian trzeba w scenie dokonać, aby całość mogła się policzyć.
Tak wiec przy okazji odświeżenia tej krótkiej animacji zdobyłem wiedze jak przywrócić blask filmików tworzonych przez opcję  „Video Post”

Poprzedni wpis

Dodaj komentarz